wpasowa

Czerwień, zieleń, błękit, czerwień, czerń. Sekwencje kolorów utrwalone na każdej kartce, która da się wykorzystać. I tak od zawsze Łukasz konsekwentnie paskuje rzeczywistość. Oddaje się intuicyjnie konceptualizmowi. Jego kolor w przeciwieństwie do liczb Romana Opałki (z którym łączy Łukasza artystyczno życiowa postawa), jest bliższy naturalnemu oglądowi świata. Z kolorami obcujemy od kiedy otwieramy po raz pierwszy oczy, liczba to już kulturowa abstrakcja. Łukasz Owczarzak prezentuje nam dzieło otwarte w formie, linię.
Michaela Panilas pokazuje widzowi również kolor ale w formie zamkniętej, w kole otwierając kolejne pola interpretacji niniejszej wystawy.

Wpasowanie dziewięciuset siedmiu rysunków to podróż widza przez Łukaszowe morze kolorów w czasie której może się poddać wyciszającej umysł medytacji lub oddać wytężonej pracy umysłowej rozpracowując system. Indywidualne wpasowanie się w świat Łukasza Owczarzaka pozwoli nam, jak mawia autor grzecznym być. Może na chwilę grzecznym dla siebie a nie dla innych?

Anna Leonowicz kurator wystawy