znak_ziemiaREZYDENCJE ARTYSTYCZNE – OTWARTA PRACOWNIA GALERII TAK

W RAMACH PROJEKTU TRÓJKĄT BERMUDZKI / OUTSIDER ART / GALERIA TAK  / IX – XI. 2017

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego

samorzad-wojewodztwa-wielkopolskiego_maly

Otwarta Pracownia Galerii Tak działa przez cały czas trwania projektu, jej oferta skierowana jest do outsiderów potrzebujących wsparcia ( w postaci środków plastycznych, miejsca do pracy), które galeria zapewnia, a które umożliwiają działanie artystom już uznanym, którzy mieli wystawy w Polsce i za granicą oraz mniej znanym, dopiero zaczynającym pracę twórczą.

Twórcy ci związani są z Galerią tak i Wielkopolską .

Galeria pozostaje w kontakcie z outsiderami z domów pomocy społecznych, warsztatów terapii zajęciowej, którzy ubiegają się i mogą ubiegać się w ramach obecnego projektu o  rezydencje artystyczne.

W ramach projektu zostało przewidzianych  3 rezydencji dla outsiderów: Justyna Matysiak, Mikołaj Ławniczak, Iwona Mysera.

Rezydencje zapewniają jedynie przestrzeń i środki, cała moc sprawcza, decyzyjność wobec działa należy do artysty. Za rezydencje odpowiada artysta sztuk wizualnych od lat pracujący na uczelni artystycznej a także z outsiderami- Paweł Mysera.