gosia2

Małgorzata Szaefer

Od wielu lat ma wkrętkę na punkcie art brut /outsider art i nie mając wyboru - bo głowa spokoju nie daje - prowadzi poszukiwania, spotyka się z outsiderami, tworzy wystawy, m.in. pierwsze wystawy polskiego art brut /outsider art poza granicami kraju i też pierwsze w Polsce wystawy światowej sławy outsiderów. W 2011 roku wydała publikację dotyczącą europejskiego art brud „Kochany Ptaku Kruku”/„Mr. Raven, My Love Bird”, współpracując z europejskimi placówkami outsider art /stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego/. W 2012 roku zrealizowała międzynarodowy projekt „Timelessness_ art brut/outsider art” /stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego/. Mieszka w Poznaniu, uwielbia Wildę, anarchistyczną Zemstę, poznańskie tej! też wej!, Wolsko, konspiry rodzinne, kicię kocię Hawkę i psowatego Rudzia i inne animalsy, vegemanię, tzw. domówki=wystawy domowe, dziwne myśli o kosmosie, fazy księżyca, przemieszczenia ciała w przestrzeni i w czasie...

kapelusz-maly_maly

Małgorzata Gurowska

Zajmuje się grafiką, rysunkiem, sztuką wideo i instalacją. Absolwentka i pracownik Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współtworzy Fundację Sztuczną. W swoich pracach skupia się na kwestiach społecznych, politycznych, a w szczególności krytycznie opisuje stosunek człowieka do zwierząt. Jej prace wpisują się w nurt posthumanizmu. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych nagród. Jej prace pokazywane są na prestiżowych wystawach w kraju i za granicą.

Mieszka i pracuje w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z Galerią "tak" , opracowując znaki graficzne dla projektów poświęconych idei outsider art, m.in.:"Kochany Ptaku Kruku" /2011/ , „Timelessness” /2013/, „The Host in a Bottle - art brud from Poland ” /2013/ , „Utopię Waza utopię /outsider art ” /2015/ „Uwaga! Zarządzam pełne zanurzenie / outsider art” /2015/.

fota-aga

Agnieszka Chlebowska

Inicjatorka, trenerka, artystka działań wokół społeczności-przestrzeni. Ukończyła wiedzę o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Artystyczny w Kaunas (Litwa).  Finalistka ogólnopolskiego programu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych 'ę' dla najciekawszych twórców w dziedzinie: animacja kultury w ramach którego powstał lokalny projekt 'dzielnico' skierowany do dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Jeżyc. Inicjatywa dzielnico dała początek Fundacji Dzielnico. Inicjatorka wydarzeń artystyczno-społecznych i teatralnych wzmacniających społeczność. Trenerka teatralna, pracowała m.in. z mniejszością polską na Litwie. Trenerka warsztatów społeczno-artystycznych dla dzieci i młodzieży (m.in. Fab Lab Jarocin). Współtwórczyni akcji animujących kiosk w ramach działań "dzielnico" na Jeżycach i integrujących mieszkańców. Pisze dla Czasu Kultury, dla działu Podskórny Poznań.  Od 2017 roku współpracuje z TAK-iem jako koorydynatorka i osoba odpowiedzialna za oprawę medialną projektu „Trójkąt Bermudzki / outsider art”.

paulina

Paulina Piórkowska

Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Edukacji Artystycznej UAP (specjalność krytyka i promocja sztuki), dyplom w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Społecznej.

Działa w obszarze sztuki i aktywizmu, jako artystka, kuratorka lub animatorka. Współtwórczyni projektu interaktywnego oraz zina Dziewczyństwo, który zaprezentowany został w Scenie Roboczej w Poznaniu, lokalu_30 w Warszawie oraz na wydarzeniu #Think Pink we Wrocławiu (2017). Członkini kolektywu Życie na fali, biorącego udział w projekcie Bloki Animacji oraz Wakacje z Blokami (2017).  Brała udział w wystawach, m.in. Młodzi widzą w Teatrze Nowym w Warszawie (2016), Bezdomna Ziemia zorganizowanej w ramach Dni Lokatorskich w Centrum Społecznym Kowalska 7 w Lublinie (2016), Godzina Trzech Wiedźm w Galerii Piekary (2016), Półkolonie w BWA w Zielonej Górze (2017). Od 2017 roku współpracuje z TAK-iem jako koordynator projektu „ Trójkąt Bermudzki / outsider art” i osoba odpowiedzialna za oprawę medialną galerii.

kajetan_maly

Kajetan Hajkowicz

Grafik, artysta wizualny, tworzy okładki do książek, plakaty, strony internetowe, Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Na Tak i Galerią "tak". Twórca strony internetowej Galerii „tak” oraz publikacji wydawanych przez galerię: „Utopię Waszą Utopię / outsider art” /2015/, „Justyna Matysiak / Czarne serce” / 2015/, „Uwaga! Zarządzam pełen zanurzenie/ outsider art” /2015/ i innych.

Współtworzy Stowarzyszenie Nastawnia, Bagaż Podręczny, Studio Agrat oraz projekt
Moc w przemoc

paweł-FOTA

Paweł Mysera

Absolwent i pracownik Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2008 roku projektuje przestrzeń wystawienniczą dla Galerii „tak”, m.in.: „PPPPPPP Josef Hofer” /2012/, „The Host in a Bottle- art from Poland” /2013/, „Mind the Gap/ outsider art from Belgium” /2013/, „Timelessness_Zdenek Kosek / Lubos Plny” / 2013/, „Uwaga! Zarządzam pełen zanurzenie” /2015/. Mówi, że jest bezradny wobec nieodgadnionego art brud, które wiecznie porzuca i do którego powraca. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Prace Mysery, to zapis efemerycznych zjawisk natury i niewidocznych, ukrytych przestrzeni odnoszących się do natury ludzkiej. Ich warstwa sięga problematyki religijnej, społecznej i egzystencjalnej;wyraża niezgodę na zastany porządek świata. Sam biega po łąkach, szuka spokoju, nie cierpi końskich much.

FOTA-RAFAŁ-JECZMYK

Rafał Jęczmyk

Animator kultury, dziennikarz, kurator muzyczny, filmowy i artystyczny. Fascynują go pomijane oficjalnie i dyletanckie obszary kultury i sztuki. Współpracował z wieloma festiwalami muzycznymi i artystycznymi, m.in.: Avant Art Festival, Wrocław Industrial Festival, Tmobile Nowe Horyzonty, Energia Dźwięku, Rytuał, Art of Improvisation, Podwodny Wrocław, Intermediale, Brave Festival. Jest twórcą Kina CRK I Kina w Brzuchu. Jego teksty ukazały się między innymi w Gazecie Wyborczej, Ricie Baum, Organie czy w Tmobile Music. Prowadzi na facebooku międzynarodowy fanpage Outsider Art. Od 2013 roku współpracuje z Galerią „tak” w ramach spotkań, pogadanek, pokazów filmowych o outsider art.

arturo

Arturo  Lewandowski

Najdłuższy stażem pracownik TAKA. Sam określa siebie „ OCHRONĄ GALERII TAK” . Skonstruował sobie nawet plakietkę ze zdjęciem, którą zawsze nosi zawieszoną na szyi. Słynny twórca powiedzonek, m.in.  „Acha ?!…takie rzeczy to możesz sobie gadać Marii Wnęk a nie mi, Gocha !”. Pod takim tytułem miała miejsce wystawa w 2013 roku, obejmująca także obrazy słynnej, wyżej wspomnianej,  artbrutowej artystki Marii Wnęk. Arturo częściej  przebywa na „ćmiku” niż pracuje ale nie ma lepszego kompana od niego i bez niego TAK nie miałby swojej siły! Ponad to, to najlepszy tancerz disko-pop-breakdance’a. Absolutne love !