wpasowa

Łukasz Owczarzak

Urodzony w 1976 roku w Poznaniu.
Od 1992 roku jest związany z Warsztatem Terapii Zajęciowej Przylesie.
Rysowanie jest jego ulubioną formą spędzania każdej wolnej i zajętej chwili.
W międzyczasie nawiązuje niezapomniane kontakty z innymi ludźmi, śpiewa, prowadzi medytacje z wykorzystaniem skakanki.
Jego prace prezentowane były na indywidualnej wystawie w Galerii Pod Sukniami w Szczecinie w 1999 roku oraz na wielu wystawach zbiorowych.

Warsztat Terapii Zajęciowej Przylesie działa od 1992 roku w Poznaniu w ramach Stowarzyszenia Na Tak. Uczęszcza do niego 21 osób niepełnosprawnych intelektualnie z dodatkowymi schorzeniami. Przylesie swoim uczestnikom oferuje zindywidualizowaną terapię zawodową i społeczną. Odbywa się ona w pracowni gospodarstwa domowego, w pracowni ceramicznej z fakultetem artystycznym, w pracowni edukacji prozawodowej oraz w trakcie bloku zajęć edukacyjno terapeutycznych. WTZ Przylesie stara się umożliwić każdemu ze swoich uczestników osiągnięciesamodzielności, na poziomie adekwatnym do indywidualnych możliwości i oczekiwań.
Działająca nieustannie od 1999 roku w Przylesiu Galeria Na Ścianie była zalążkiem Galerii „tak”.

Michael Panilas ur. 04.01.1962

Od 1995 brał udział w artystycznch kursach w atelier „Studio 111”.
Intesywność nanoszenia barw nadawała jego obrazom osobliwy, abstrakcyjny i medytacyjny charakter.

Wybrane wystawy:
1998 Instytut Fritz-Perls, Hückeswagen Park astrologiczny, Xanten
1999 Dom starców Św. Rafała, Aachen
2000 Ośrodek mieszkalny pomocy społecznej, Wuppertal Klasztor Weyern, Weyern
2001 Preisträgerin des Radschlägerwettberwerbs, Düsseldorf
2002 Gość wystawy Stowarzyszenia Artystów Düsseldorf w starej hali celnej, Düsseldorf
2003 Wystawa w muzeum Miejskim Stolicy Landu Düsseldorf
2004 Klinika Reńska, Düsseldorf
2004 Targi REHA CARE, Düsseldorf
2005 Muzeum Voswinckelshof, Düsseldorf
2007 Galeria TP, Düsseldorf

Pracownia artystyczna „Studio 111”
Pracownia artystyczna „Studio 111” jest instytucją domu św. Józefa, instytucją pomocy dla niepełnosprawnych w Düsseldorf-Unterrath. Tutaj żyje i mieszka 230 osób od małych dzieci po osoby starsze.
Motyw przewodni domu to: „Przez całe życie mieszkanie i zakorzenienie”.
Pracownia artystyczna „Studio 111” jest pierwszym studiem artystycznym dla ludzi z niepełnosprawnością kognitywną w Düsseldorfie. Została otwarta w roku 1994 w pomieszczeniach przebudowanych budynków fabryki „Salzmannbau” przy ulicy Himmelsgeisterstraße. Pracownia znajdowała się pod numerem 111, od tego wywodzi się jej nazwa. Stopniowo pracownia zakorzeniała się przy ulicy Kalkumerstraße. Pracownia artystyczna „Studio 111” była odwiedzana w tygodniu prze 70 osób, które przeważnie żyły w domu św. Józefa. Spomiędzy szerokiej oferty można samodzielnie wybrać: malowanie, włókiennictwo, pracę w glinie, rzemiosło artystyczne, kształtowanie grafiki, drukowanie, pracę z filcem, fotografię, pracę w drewnie, zwiedzanie muzeów itd. Tutaj ofiaruje się człowiekowi pomieszczenie, w którym może on nauczyć się artystycznego wyrazu, możliwości i technik, gdzie instynkt i postrzeganie mogą zostać wyszkolone. W pracowni artystycznej „Studio 111” może zostać rozszerzona indywidualna ekspresja, przez artystyczne tworzenie tego co przeżyte i wymarzone. W studiu pracowali artyści i pedagodzy, żeby utrzymywać te wykształcone obszary, ale także pobudzać. Ciągła praca w artystycznym „Studio 111” umożliwiła rozwinięcie u pojedynczych artystów i artystek własnego języka obrazów i własnego stylu. Tak powstaje indywidualność artystyczna, która tworzy i odtwarza własne środowisko, opowiada o swoich przeżyciach wewnętrznych i umożliwia nam dostęp do niej.