apella

TAKIE BAJERY TO NIECH SE MÓWI MARII WNĘK A NIE MI…
Galeria Tak, Poznań


Wystawa „Takie bajery to niech se mówi Marii Wnęk a nie mi” jest wariantem polskiej wystawy „The Host in a Bottle – polish art brut” zorganizowanej w art)%26(marges museum w Brukseli w 2013 roku /21 luty-25 maj 2013 rok/.
Zaczepny tytuł wystawy, to głos jednego z naszych przyjaciół, pracownika Galerii Tak, jej ochroniarza - Artura Lewandowskiego. Zapraszamy nim do wniknięcia w świat najbardziej uznanych polskich twórców art brut.


Celem wystawy jest zaprezentowanie czołowych twórców polskiego art brut: K. Cycoń, B. Chęcka, A. Dembiński, H. Dylewska, T. Głowala, Wł. Grygny, M. Henel, P. Kiebzak, R. Kosek, K. Kwasek, M. Ławniczak, E. Monsiel, J. Matysiak, I. Mysera, J. Stręk, E. Sutor, M. Wnęk, S. Zagajewski, K. Zarębski, H. Żarski.


Partnerzy wystawy: Galeria Tak/Stowarzyszenie Na Tak w Poznaniu, Kolekcja Oto Ja w Płocku, Kolekcja Leszka Macaka w Krakowie, Kolekcja Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Branicach, Dom Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Kolekcja Andrzeja Kwasiborskiego w Płocku, Fundacja Pod Sukniami w Szczecinie, Fundacja Lue Lu w Poznaniu, Warsztaty Terapii Zajęciowej Krzemień/ Stowarzyszenie Na Tak w Poznaniu.