znak_2WARSZTATY OTWARTEJ I MOBILNEJ PRACOWNI GALERII TAK PROWADZONE PRZEZ HUBERTA WIŃCZYKA ” WIBRUJĄCA TERKOCZĄCA ŻÓŁĆ”.

W RAMACH PROJEKTU TRÓJKĄT BERMUDZKI / OUTSIDER ART / GALERIA TAK  / IX – XI. 2017

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego

samorzad-wojewodztwa-wielkopolskiego_maly

Miejsce realizacja – Galeria TAK Poznan oraz w wybranych placówkach w Wielkopolsce / w Brzostowie, Puszczykowie, Śremie/.

Od roku 2016 w Galerii „tak” odbywają się koncerty, mające wykazać związki muzyki eksperymentalnej ze sztuką outsider art czy to poprzez tematykę kompozycji, czy też podobieństwa przy metodzie tworzenia danych utworów muzycznych z metodami wykorzystywanymi przez twórców outsider art, czy też poprzez podobieństwo wykorzystywanych mediów.

Rozszerzeniem tego projektu są konkretne warsztaty twórcze, w ramach których muzyk i artysta multimedialny Hubert Wińczyk będzie wykorzystywał wszystkie te opisane wcześniej związki, a jednocześnie aktywizował współpracę pomiędzy różnymi grupami uczestnikami.

Odbiorcami tych warsztatów mają być bowiem niepełnosprawni fizycznie i umysłowo artyści, będący podopiecznymi Stowarzyszenia Na Tak i innych placówek w Poznaniu i Wielkopolsce, inni artyści outsiderzy, operujący rożnymi mediami i środkami przy tworzeniu swojej sztuki, rodzice outsiderów, terapeuci zajęciowi.

Podczas warsztatów artysta chciałby otworzyć uszy i głowy uczestników na wszelkie dźwięki zwłaszcza te, które są uważane za „brudne”, wykorzystujące przedmioty znalezione, Podczas warsztatów jego uczestnicy będą zbierać ciekawie brzmiące przedmioty, budować z nich instrumenty, grać na złomie, nagrywać poezję dźwiękową, medytować w hałasie, nagrywać słuchowisko i projektować wystawę soundartu, która będzie rezultatem całego cyklu.