brudek warsztaty do warszatow i aktualnosci

BRUDEK

spotkanie nr 1 / 26.06.2018 / godz.16.30

BRUDEK to cykl czterech cotygodniowych spotkań o charakterze warsztatów skierowanych dla podopiecznych Stowarzyszenie Na Tak oraz innych placówek w Poznaniu.

Głównym tematem naszych spotkań będzie pojęcie natury w kontekście globalizacji, rozwoju technicznego ale przede wszystkim destrukcyjnego wpływu ludzkości na przyrodę. Zastanowimy się nad naszą pozycją w ekosystemie, szczególnie skupiając na próbie ekologicznych interwencji.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 czerwca o godz. 16:30 w Galerii TAK i będzie polegać na wspólnym sadzeniu roślin. Kolejne spotkania będą bardziej związane z przestrzeniami zielonymi w mieście. Galeria stanie się miejscem naszych zbiórek przed spacerami, podczas których za pomocą różnych mediów tj. rysunek, fotografia, film, będziemy rozmawiać o i z naturą.

Warsztaty poprowadzą Jakub Czech – absolwent Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, malarz miejski zainteresowany spacerologią jak i pracą z ludźmi oraz Paulina Piórkowska – absolwentka Edukacji Artystycznej (UAP), pracownica kultury zajmująca się sztukami wizualnymi, animacją kultury a przede wszystkim pracą ze społecznościami lokalnymi.

Spotkania odbędą się w ramach projektu BRUT NOW dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

samorzad-wojewodztwa-wielkopolskiego_maly