ludek/ WARSZATY LUDEK / warsztaty filmowe

Galeria TAK na przełomie października – grudnia
prowadzenie: Jakub Czech / Paulina Piórkowska

W tej chwili uczestniczkami i uczestniczkami jest 5 osób w składzie:
Lidka Piskorska, Mariusz Jozefiak, Daniel Laskowski, Michał Meller, Wojtek Andrzejak, Paweł Andrzejak. Poszukujemy jeszcze 5 samodzielnie poruszających się osób, które są zainteresowane tematem filmu i animacji.
Prosimy o zgłoszenie chętnych zgłoszenia na adres e-mail: galeriatak@natak.pl

pierwsze spotkanie: 23.10 / 16:30 / Galeria TAK / ul. Mielżyńskiego 27/29 Poznań
(kolejne daty spotkań zostaną ustalone podczas 1 spotkania)

1 tydzień: kreowanie swoich postaci / bohaterów z plasteliny oraz ich profilu (cech charakteru, mocnych, słabych stron, umiejętności)
2 – 3 tydzień: tworzenie scenariusza / scenografii
4 – 6 tydzień: zdjęcia filmowe
okolice 6 grudnia: finał w postaci pokazu animacji filmowej + mikołajkowej potańcówki poprowadzonej przez kolektyw Życie na fali.

LUDEK to warsztaty filmowe towarzyszące Mini Festiwalowi Filmowemu Outsider Art, do których zostaną zaproszone osoby związane ze Stowarzyszeniem Na Tak oraz innymi placówkami.

Podczas pierwszego spotkania każda uczestniczka / uczestnik stworzy postać z plasteliny – swoje alter ego. Zastanowimy się nad naszą drugą osobowością czy też jej zupełną przeciwnością. Po stworzeniu profilu bohaterów, napiszemy scenariusz oraz zaprojektujemy scenografię. Efekty naszej pracy z ‚ludkami’ zostaną zaprezentowane podczas mikołajkowego pokazu połączonego z potańcówką poprowadzoną przez Życie na fali – dj-ską formacją powstałą w 2016 roku w ramach projektu Wakacje z blokami. Kolektyw zajmuje się animacją społeczną organizując oraz prowadząc potańcówki.

Paulina Piórkowska – studentka Wydziału Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na specjalizacji Resocjalizacja z elementami kryminologii. Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Edukacji Artystycznej UAP (specjalność krytyka i promocja sztuki), dyplom w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Społecznej. Działa w obszarze sztuki i kwestii społecznych, jako artystka, kuratorka lub animatorka. Współtwórczyni projektu interaktywnego oraz zina Dziewczyństwo, który zaprezentowany został w Scenie Roboczej w Poznaniu, lokalu_30 w Warszawie oraz na wydarzeniu #Think Pink we Wrocławiu (2017). Od dwóch lat bierze udział w projekcie Wakacje z Blokami oraz w Wakacjach z blokami animując lokalną społeczną w formie warsztatów, jak np. w Klubie Seniorów Korona robiąc zajęcia filmowe, albo prowadząc warsztaty przy Osiedlowym Namiocie Kultury (2018). Brała udział w wystawach, m.in. Młodzi widzą w Teatrze Nowym w Warszawie (2016), Bezdomna Ziemia zorganizowanej w ramach Dni Lokatorskich w Centrum Społecznym Kowalska 7 w Lublinie (2016), Godzina Trzech Wiedźm w Galerii Piekary (2016), Półkolonie w BWA w Zielonej Górze (2017), Dziewczyństwo & COVEN Berlin prezentują: Bedtime w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu (2018). Od 2017 roku współpracuje z TAK-iem, jako koordynatorka projektu „ Trójkąt Bermudzki / outsider art” . W ramach obecnego projektu przewidziana jako osoba odpowiedzialna za oprawę medialną projektu oraz animatorka warsztatów ‚Ludek’ wraz z Kubą Czech.

Jakub Czech – ukończył 2- letnie studium z zakresu produkcji filmowe (2015). Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Intermediów w Poznaniu. Dyplom z zakresu sztuki mediów obronił w czerwcu 2017 roku. W 2018 roku rozpoczyna studia magisterskie na wydziale Edukacji Artystycznej. Zajmuje się malarstwem miejskim. Stara się udzielać w mieście Poznań fotografując życie, które toczy się wokół niego. Interesuje się zagadnieniem pedagogiki łączonej ze sztuką, wykorzystując w swoich warsztatach różne media. Członek stowarzyszenia Inner Art i kolektywu K.O.K.S. Wybrane wystawy: Festiwal Murali Outer Spaces, Poznań 2014; Festiwal Outer Spaces „Punkt Wrzenia”Miasteczko Krajeńskie 2015; Nowa Gazownia, „Trucizna”, Poznań 2015; Stary Browar Parking, wydarzenie związane z „Short Waves” Poznań 2015; Galeria Obrońców Stalingradu, „Młodzi o Polsce” festiwal, Szczecin 2016; Brama Poznania ICHOT, rezydencja eksperymentalna „Islets”, Poznań 2017; Galeria TAK, „Trzeba powiedzieć , że… Z archiwum społecznego Śródki”, Poznań 2017. Teatr w Gnieźnie im. Aleksandra Fredry, rezydencja i wystawa pt. “Magiczne Kręgi”, 2018. W 2018 roku prowadził również wraz z Paulina Piórkowska w galerii tak warsztaty ekologiczne ‚Brudek’ skierowane do podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak. W projekcie animator warsztatów ‚Ludek’ wraz z Pauliną Piórkowską