sygnalistaSygnalista / Maciej Olszewski / imprezka zapoznawcza

02.11.2018. PIĄTEK, GODZ.19.00-22.00

Zapraszamy na imprezkę zapoznawczą z wystawą Sygnalista, przede wszystkim jednak z autorem świetlnych instalacji – Maciejem Olszewskim. Największą inspiracją dla Macieja jest muzyka – techno, trance czasem pop. Spotykamy się żeby bawić się do playlisty Macieja i rozmawiać.

Maciej Olszewski /1975/ mieszka w Poznaniu. Tworzy obiekty i instalacje świetlne. Ukończył zasadniczą szkołę zawodową ze specjalizacją ślusarz narzędziowy. Pracuje w Spółdzielni Inwalidów Metalowiec w Poznaniu. Od 2000 roku zajmuje się tworzeniem obiektów, które łączą jego fascynację oprawą świetlną imprez techno i majsterkowaniem w swoim magicznym „Zsypie”.

Prace „Trancemisja” /wersja 1-2/ to bezpośredni ukłon w stronę holenderskiego DJ-a i producenta muzyki trance Armina van Buurena i DJ-a Tiesto. Obiekt „Diskowóz” to soundsystem, wóz i magnet, z którym artysta przechadzał się swego czasu po blokowisku i odtwarzał muzykę. Większość prac Olszewskiego nie ma jednak funkcji użytkowej – to kompozycje świetlne tworzone w duchu DIY, z użyciem odpadów przemysłowych elementów.

Partnerzy ϟ Partners: YES Galeria YES Hotel Rzymski Stowarzyszenie Na Tak .wju PIES andaluzyjski Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej Życie na fali 9/10

Wystawa potrwa do końca listopada. / The exhibition will last until the end of November.
WSTĘP WOLNY / FREE PROVISIONS
www.galeriatak.pion.pl

Realizujemy projekt ‚ Sygnalista’ współfinansowany przez Miasto Poznań oraz ‚BRUT NOW’ współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

samorzad-wojewodztwa-wielkopolskiego_maly

logo_poznan