czytanki2Queerowe Czytanki Feministyczne #11 / Poznań Pride Week

3.07.2019  19:00 – 20:30

Czytanki Feministyczne to comiesięczne spotkania czytelnicze organizowane przez Nowy Byt Feministyczny. Czytamy zapowiedziany wcześniej tekst, przychodzimy na spotkanie, rozmawiamy. Wspólna lektura i analiza tekstów pozwala wydobyć krytyczny potencjał, podsuwa nowe tropy, świeże propozycje odczytań.
Jest swobodnie, przyjemnie i siostrzeńsko!

nbf

Na spotkanie w ramach Pride Week 2019 czytamy książkę Jacka Halberstama „Przedziwna sztuka porażki”.

W queerowy los wpisana jest porażka wobec normalności: płciowej, seksualnej, małżeńskiej, życiowej – zwłaszcza w kontekście pędzącego do przodu kapitalizmu. Dlatego ta książka to prawdziwa ulga. Pozwala ułożyć się z porażką. Bo ta może stać się stylem, medytacją a nawet sztuką. Nie ze wszystkim trzeba się zgadzać z Halberstam, ale przeczytać te błyskotliwe eseje trzeba koniecznie.
(z recenzji Błażeja Warkockiego)

Cykl współtworzą:

Karolina Sikorska – kulturoznawczyni, badaczka i kuratorka, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa UMK w Toruniu. Autorka książki „Kobiece” gatunki telewizyjne. Geneza i kulturowe przeobrażenia (2018). Od 2013 roku współpracuje z Centrum Praktyk Edukacyjnych przy CK Zamek w Poznaniu.
Ola Juchacz – popkulturoznawczyni, aktywistka feministyczna. Za dnia współpracuje z Malta Festiwal, nocami występuje jako drag queen Lizzy Strata. Entuzjastka science fiction i projektowania UX.
Mirona Klorek – filozofka, bioetyczka, feministka. Obecnie zafiksowana na punkcie CRISPR i biohackingu.

Wydarzenie jest częścią programu Marsz Równości / Poznań Pride Week 2019