partyturyPOKAZ FILMOWY + KONCERT  w ramach Akcji # 3 / POLITYKA, ROCK + OUTSIDER ART.

Projekt CZARNA BANDERA / OUTSIDER ART.
START / 19.08. / PIĄTEK / godz.17.00.-21.00.

koncert PIOTRA TKACZA oraz film "DIABEŁ I DANIEL JOHNSTON" (The Devil and Daniel Johnston), 2006, reżyseria – Jeff Feuerzeig, 109'
Koncert Piotra Tkacza to polska premiera nowego programu, na który złożą się wykonania tekstowych partytur otwartych. Znajdą się tu utwory starsze, twórców związanych z Fluxusem, które przeplatane będą nowszymi - kompozytorów z kolektywu Wandelweiser. To zestawienie ma skłonić do refleksji nad tym, co zmieniło się na przestrzeni dekad w podejściu
artystów do partytur otwartych, do czego im one służą, na co pozwalają.

Piotr Tkacz / ur. 1985/ - improwizator, organizator, didżej. Współtworzy takie projekty jak Sumpf, Revue svazu českých architektů, Lata, Radioda. Nagrywał też z Seijim Morimoto i Alice Hui-Sheng Chang. Publikował między innymi w "Czasie kultury", "Glissando", "2+3D", "Dwutygodniku", "Fragile", "Jazz Forum", "M|I". Od 2007 roku współprowadzi audycję Audiosfera w Radiu Afera. Zaangażowany w takie inicjatywy jak za duszno, Historie muzyki, FRIV, Warsztat dźwięków, Nasłuch aktywny/pasywny. Występował między innymi na festiwalu Ostrava New Music Days, Animator, Musica Electronica Nova. Dawał gościnne wykłady w Narodowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, na FAMU w Pradze i w toruńskim Kulturhauz.
http://piotrtkacz.tumblr.com, http://za-duszno.tumblr.com/

Daniel Johnston jest szeroko znany jako jeden z największych amerykańskich samouków muzycznych i plastycznych. Jego prace – zarówno dźwiękowe, jak i wizualne – są niezwykle surowe, a jednocześnie poruszające i wysoce oryginalne. Jest też znany jako artysta, który przez całe swoje życie musiał zmagać się z poważną chorobą psychiczną. Wszystko to zostało doskonale udokumentowane – już jako nastolatek Daniel Johnston zaczął nagrywać swoje życie na taśmach magnetofonowych i wideo. Na tysiącach kaset zarejestrował nie tylko swoje myśli, ale także sekretnie nagrał godziny rozmów z innymi.

Czerpiąc z tego bogatego materiału dokumentalnego, Jeff Feuerzeig nakręcił film, będący wyczerpującym i poruszającym portretem tego fascynującego artysty. To opowieść o tym, jak wyjątkowy talent i szaleństwo potrafią się uzupełniać i wzajemnie napędzać. Osobiste nagrania Johnstona, zapisy jego koncertów, świadectwa rodziny i znajomych oraz sama twórczość artysty składają się na tę pełną pasji i nie dającą się zapomnieć opowieść.

ZNAK PROJEKTU CZARNA BANDERA /  MAŁGORZATA GUROWSKA

PROJEKT CZARNA BANDERA / OUTSIDER ART DOFINANSOWANO Z WYDZIAŁU KULTURY MIASTA POZNANIA
logo_poznan

 
 
Partytura tekstowa

Jed Curtis"Music for My Son"
Do not prepare for

the performance and

even try to forget that

in a short time you will be performing.

When the time of the

performance comes, simply do something

appropriate.

Manfred Werder "20086"
spinne  spider
luft  air
eukalyptus  eucalyptus
wespe  wasp
blütenblätter  petals
regen  rain

 

Henning Christiansen "Dialectical Evolution V"
Record new sound for each 10 sec. Play the tape. The duration of each sound: lesser that 10 sec. 10 sec. from the beginning of sound to the beginning of new sound. Duration: At least 6 min. Pedagogy: To know is to believe in time, exact time. To do is to spoil time, exact time.

Manfred Werder "20083
eine anhöhe  a hill
ein tal  a valley
eine bergkette  a mountain range
eine tiefebene  a lowland
eine hochebene  a plateau
ein flussdelta  a river delta
ein fjord  a fjord

George Brecht "For a Drummer (for Eric)"
Drum on something you have never drummed on before.

Drum with something you have never drummed with before.