NORMAL_ECHOKoncert NORMAL ECHO

 START 19. 05.2018. godz. 20:00

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

samorzad-wojewodztwa-wielkopolskiego_maly

O Płycie Kaskady (Latarnia 2017)

Dawid Szczęsny, mieszkający w Berlinie muzyk znany m.in. z zespołuNIWEA, nagrał album szczery i bezkompromisowy. Dziesięć nowych piosenek Szczęsnego o obsesyjnej miłości zaśpiewanych po raz pierwszy po polsku dokumentuje pełne rozterek i wątpliwości ostatnie pół roku jego życia.

W tekstach szczegółowo opisuje miejsca, w których przez ten czas mieszkał, oraz emocje, jakie towarzyszyły mu na co dzień. Często używa do tego tych samych słów, co potęguje klaustrofobiczny klimat jego wspomnień, a wyrażane przez niego obawy nadają im pesymistyczny wydźwięk.

Nagrania na płytę odbywały się nocami w różnych mieszkaniach, dlatego muzyka jest oszczędna i kameralna, a jego głos jest wyciszony i delikatny. Podobnie jak na poprzedniej, anglojęzycznej płycie „Accidental Forever“, Szczęsny tworzy własny hermetyczny świat, w którym brzmieniowo nawiązuje sentymentalnie do czasów młodości, ale poetycko jest mocno osadzony w ponurej rzeczywistości. Tym razem decydując się na napisanie tekstów w języku ojczystym podjął odważną próbę otworzenia się przed słuchaczem, ale zrobił to w oryginalny i autorski sposób.

https://normalecho.bandcamp.com/

WSTĘP WOLNY

Partner: Hotel Rzymski