rzeki_przyplywyFILM RZEKI I PRZYPŁYWY  + KONCERT TURMALIN

20.04. 2018. PIĄTEK
START 19.00.
POKAZ FILMU 19:00
KONCERT 20:30

RZEKI I PRZYPŁYWY (RIVERS AND TIDES) / REŻ. THOMAS RIEDELSHEIMER, 2001, 90′  19:00
Rzeki i przypływy to dokument o brytyjskim artyście Andym Goldsworthym, jednym z najsłynniejszych przedstawicieli land artu, który tworzy swoje misterne i efemeryczne rzeźby z naturalnych
materiałów, takich jak skały, liście, kwiaty czy sople. Reżyser filmu, Thomas Riedelsheimer, zabiera widzów do domu artysty w szkockim Penport czy do francuskich muzeów, w których można zobaczyć jego prace, ale przede wszystkim skupia się na ukazaniu Goldstorthy’ego podczas procesu kreacji tych nietrwałych, niszczonych przez samą przyrodę rzeźb.

Tłumaczenie: Rafał Jęczmyk

TURMALIN to solowy projekt Marcina Olejniczaka związanego z MONOPIUM 20:30
(wspólnie z Michałem Majcherem), w którym porusza się w obszarze działań dźwiękowych penetrujących możliwości związane z estetyką postindustrialną, muzyką konkretną, neokabaretem, free jazzem oraz RADIO NOISE DUO (razem z Tomaszem Misiakiem), gdzie realizuje fascynacje awangardowymi, transgresyjnymi możliwościami wykorzystywania szumu radiowego Od 1996 roku realizuje i prezentuje projekty intermedialne, koncertuje indywidualnie, w duetach i w zespołach. Współpracuje z Galerią CKiS ,,Wieża Ciśnień’’ w Koninie (od 2013 roku jest kuratorem festiwalu ,,Restytucje’’). Jako TURMALIN dokonuje rekonfiguracji i dekonstrukcji dźwięku z uwzględnieniem preparowanych nagrań terenowych oraz obiektów (głównie piasku i kamieni).

MARCIN OLEJNICZAK
Socjolog, kulturoznawca i pedagog. Aktualnie wykładowca w PWSZ w Koninie. Jest autorem szeregu publikacji dotyczących wybranych społeczno-kulturowych kontekstów edukacyjnych. Od ponad 20 lat realizuje projekty intermedialne, koncertuje indywidualnie, w duetach i zespołowo. W latach 1995-2003 współtworzył Grupę Twórczą MY, aktualnie jest członkiem zespołów Monopium i Opiumathic. W ostatnich realizacjach bazuje na improwizacji, intuicyjnym programowaniu, próbach rekonfiguracji i dekonstrukcji dźwięku z uwzględnieniem obiektów (głównie kamieni), głosu ludzkiego i audiosfery codzienności oraz poszukiwaniach dźwiękowych reprezentacji śladów pamięci. Współpracuje z Galerią CKiS Wieża Ciśnień w Koninie (od 2013 roku jest kuratorem przeglądu RESTYTUCJE).

WYDARZENIA ORGANIZOWANE W RAMACH PROJEKTU GALERII TAK ‚BRUT NOW’

Projekt ‚BRUT NOW’ jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

samorzad-wojewodztwa-wielkopolskiego_maly

WSTĘP WOLNY