zbiorkaZbiórka środków menstruacyjnych dla osób w potrzebie / Poznań

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś_eś się jak to jest wybierać między ciepłym posiłkiem a komfortem podczas okresu?
Czy wiesz, że brak środków higienicznych i możliwości zachowania higieny podczas okresu może doprowadzić do infekcji czy wstrząsu toksycznego?

Dołączamy do Akcja Menstruacja i rozpoczynamy zbiórkę środków higienicznych- podpasek, tamponów, kubeczków menstruacyjnych, wkładek higienicznych czy chusteczek do higieny intymnej.

Środki zostaną przekazane osobom zagrożonym ubóstwem menstruacyjnym. Samotnym matkom, osobom w kryzysie bezdomności, osobom w trudnej sytuacji życiowej, nastoletnim wychowankom domów dziecka czy świetlic środowiskowych, najbardziej potrzebującym uczestniczkom warsztatów terapii zajęciowej, uchodźczyniom.
Podjęcie tematu ubóstwa menstruacyjnego czy tematu samego okresu to także rozmowa o edukacji seksualnej, stygmie i wstydzie. Normalizujmy okres, wspierajmy się, edukujmy i wymagajmy rzetelnej edukacji w szkołach. Mówmy głośno o tym, że środki higieniczne powinny być dostępne wszędzie i dla wszystkich, które tego potrzebują.

Środki można przynosić i wrzucać do pudełka znajdującego się w Galeria Tak przy ulicy Mielżyńskiego, w czasie jej pracy w godzinach 10-17.

Jeśli jakieś miejsce lub organizator_ka wydarzenia odbywającego się w najbliższym czasie chce dołączyć do zbiórki- piszcie do nas! Będziemy uzupełniać listę miejsc, do których można wpadać i zostawiać środki.