puszczaWEEKEND DLA PUSZCZY

SOBOTA, 30.09.2017
START 11.00
FINAŁ 23.00.

2017 rok jest dla Puszczy Białowieskiej szczególny. Po dwudziestu kilku latach kampanii na rzecz ochrony tego wyjątkowego lasu – kiedy udawało się osiągać małe sukcesy – sytuacja dramatycznie się odwróciła.

Ostatni las o cechach naturalnych nizinnej Europy jest dewastowany na ogromną skalę. Mimo nadchodzącej zimy, nie odpuszczamy! Wspólnie tworzymy ruch społeczny, który doprowadzi do objęcia całej Puszczy Parkiem Narodowym. Teraz musimy się zmobilizować, i w Puszczy i w naszych miejscowościach. Po to, by zatrzymać jej dewastację, żeby monitorować i dokumentować łamanie prawa przez Lasy Państwowe i żeby wywierać presję na władzę. Łączy nas jeden cel: cała Puszcza Parkiem Narodowym

W ostatnią SOBOTĘ - 30 WRZEŚNIA zapraszamy na niezwykłe wydarzenie.
W programie spotkania, warsztaty dla dorosłych i dla dzieci, pokaz filmu, koncert, info point: (osoba do pogadania, broszurki, 30 pytań o kornika, naklejki, pocztówki specjalnie projektowane na tę okazję przez m.in. Martę Zabłocką, Olę Szmid, Karolinę Wojciechowską, Marysię Dutkiewicz)

SOBOTA

11:00 – 13:00 warsztaty z ekologii głębokiej
12:00 – 19:00 warsztat DIY: wspólne tworzenie Ściany Lasu (dla dorosłych i dzieci)
Kąt warsztatowy w Galerii Tak będzie miejscem przeznaczonym do tworzenia plastycznej mikro-puszczy, twórczego bogactwa leśnej flory, dzięki której każdy uczestnik warsztatów będzie mógł las rozmnażać i rozrastać. Za pomocą liści plastycznych, liści vlepkowych i elementów oczekujących na inwencje twórcze warsztatowiczek i warsztatowiczów postaramy się wspólnie zbudować Ścianę Lasu we wnętrzu Galerii.
17:00 – 19:00 dyskusja “Cała Puszcza Parkiem Narodowym - dlaczego_dla kogo?”
19:00 – 20:40 pokaz filmu "Królestwo" (2015)
Królestwo zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl Mikrokosmos (1996), Makrokosmos (2001) i Oceany (2009). Tym razem twórcy skoncentrowali się na zwierzętach lądowych, zabierając widza w cudowną podróż przez tysiące lat, aby oczami zwierząt na nowo odkryć dobrze nam znane europejskie terytoria. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka.
21:00 – 23:00 DJset/afterparty > Peoples
Mum℄ (Robert Degórski) i Miu̍ (Maciejem Nadobnik), czylI dwóch przedstawicieli Rewiru w swoim nowym projekcie nazwanym po prostu Peoples. Na dekach i kaseciakach uruchomią dla nas rytmy i dźwięki bliskie pulsowaniu flory&fauny.

Mum℄ > https://soundcloud.com/mumcalling
Miu̍ > https://soundcloud.com/miume

Weekend dla Puszczy ma również charakter benefitowy – Obóz dla Puszczy utrzymuje się dzięki darowiznom od osób, którym dobro Puszczy nie jest obojętne. Będzie można wesprzeć nas finansowo, lub rzeczowo.

CIESZYMY SIĘ, ZE WEEKEND DLA PUSZCZY JEST WŁAŚNIE W TAK-U !