gazawat/ CZARNA BANDERA / OUTSIDER ART / WYSTAWA+ KONCERT = GALERIA TAK

START WYSTAWY CZARNA BANDERA / GALERIA TAK / 07.10. / PIĄTEK / 19.00.

KONCERT GAZAWAT / GALERIA TAK / 07.10. / PIĄTEK / 20.00.

w ramach 5 Mediation Biennale – Fundamental

KONCERT GAZAWAT:

Field recording z utleniania zbiorowej pamięci, gnicia krwi, erozji migawek ze dziewięćdziesiątsekundowego newsa, blaknięcia nagłówków, zapadania się w niepamięć pałacu prezydenckiego w Groznym. Traumatyczny szum przetartej taśmy magnetycznej, z której jedna strona przebija na drugą, więc nie wiadomo, która z nich jest tą gorszą. Rytm wybijany obcasami, z każdym krokiem idący w ostrą ciszę. Spikerzy nagrani na taśmę, zapętleni w nieskończoność, aż do śmierci agregata. Wystrzały, których nie słychać, kule, które nie spadły na ziemię. Rozkład ciała, witamy w Ubu, czyli nigdzie. Takich nigdzie jest wszędzie wiele.

Gazawat to ambientowy projekt Michała Turowskiego skupiający się na ciemnych plamach zarówno naszej historii jak i ludzkiej natury. Z uwagi na silną narrację z pociętych sampli rwanych wypowiedzi, telewizyjnych spikerów, odgłosów wojen i cierpienia jego kompozycje można traktować jako muzykę lub po prostu jako słuchowisko. Na swoich dotychczasowych koncertach i wydawnictwach poruszał tematy takie jak konflikt czeczeński, skandal w więzieniu Abu Ghraib, zabójstwo JFK czy samospalenie Ryszarda Siwca.

Michał Turowski (1990) jest założycielem wydawnictw Oficyna Biedota, BDTA oraz Mozdok, organizatorem koncertów i mikrofestiwalu biedopad, felietonistą Noise Magazine, muzykiem-amatorem. Współtworzy duety Mazut oraz Urok, nagrywa solowo pod szyldami Gazawat, Jonasz Karpiński i Bolesław Wawrzyn.