djmorgianKoncert DJ Morgiana

Galeria tak, piątek, 09.12.2016., start 18.30.

Karolina Karnacewicz znana także jako DJ Morgiana (wcześniej Polly Týkk) używa gramofonów jako pełnoprawnych instrumentów, eksperymentuje z głosem, mikrofonami, roślinami, kryształami, przedmiotami (np. płatkami bawełny, plastikiem). Swoje sety didżejskie rozszerza o improwizację urządzeniami elektronicznymi, takimi jak thereminem własnej konstrukcji.

Jako DJ Morgiana zadebiutowała w lutym 2015 w klubie LAS, kiedy to zainspirowana arcydziełem Juraja Herza zaimprowizowała abstrakcyjny winylowy set do jego filmu. Przedtem brała udział w audiowizualnym remiksie "Metropolis", w ramach festiwalu kultury studenckiej ARTenalia. Do swoich najciekawszych wypraw zalicza Unsound Festival, Carbon Central na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Przegląd Sztuki SURVIVAL, Rhiz w Wiedniu, afterparty po Prague Pride oraz Punctum i skłot Cibulka w Pradze, PRAHA w Brnie, CSW w Warszawie, CK Zamek w Poznaniu, Kosmopolitanię w DOMie w Łodzi, Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie oraz mini-trasę z Cindytalk.

Współpracowała też z kanadyjską serią podcastów Forbidden Planet, węgierskim radiem Tilos, czeskim Ditchmagiem oraz angielskim portalem Electronic Explorations. Czasem także pisze o muzyce, publikowała m.in. dla Easterndaze, HIS Voice, A2, PopUp. Od 2013 roku wraz z Piotrem Tkaczem aka DJ 2 Lewe Ręce prowadzi cykl wieczorków zapoznawczych z muzyką niepoważną "za duszno", które powstało z chęci stworzenia przestrzeni spotkania dla ludzi zainteresowanych nieszablonową muzyką. Objawia się pod różnymi postaciami: klubowej imprezy, kameralnego koncertu, dyskusji z artystą. Potem Karolina i Piotr zapoczątkowali też kolejne inicjatywy: prelekcje "Historie muzyki" oraz domowe występy "Muzyka mieszkalna". Zaczęli też prowadzić warsztaty dźwiękowe, jak choćby na festiwalu Malta z tworzenia słuchowisk na podstawie "Niewidzialnych miast" Italo Calvino. Pod koniec września miała miejsce pierwsza odsłona projektu Karoliny Emancypacja dźwiękiem - Technikum muzyczne, ponieważ szczerze wierzy, że nie tylko mówienie o feminizmie w odniesieniu do muzyki, ale czyny, praca u podstaw, niosą ze sobą realną zmianę.

Od niedawna, jako studentka kompozycji elektroakustycznej - nowatorskiego kierunku dla osób bez formalnego wykształcenia muzycznego - hakuje rzeczywistość Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Aktualnie przygotowuje debiutancki album, który ukaże się nakładem wytwórni Blackest Ever Black w nowej serii "Id Mud".

~~ dj morgiana:

betonowechabry.tumblr.com

mixcloud.com/karolina_karnacewicz

soundcloud.com/karolina_karnacewicz

~~ emancypacja dźwiękiem:

 emancypacja-dzwiekiem.tumblr.com

mixcloud.com/sound_emancipation

~~ za duszno:

zaduszno.wordpress.com

za-duszno.tumblr.com

mixcloud.com/za_duszno

Koncert w ramach projektu "Czarna Bandera / outsider art", dofinsowanego przez Miasto Poznań.

logo_poznan