fwdI am still alive

 

Galeria FWD:
ul. Św. Marcin 47, Pasaż Różowy, lokal 24, Poznań
start: 7.10., godz.: 18:00
wystawa czynna: 08.10 – 16.11.2017

udział biorą:
FWD:, TAK, 9/10, EGO, Łęctwo, Piekary, Rodríguez Gallery,

W tym roku nowy sezon wystawienniczy w Poznaniu zaczyna się wyjątkowo. Galeria FWD: we współpracy z sześcioma najciekawszymi poznańskimi przestrzeniami:  galerią EGO, Piekary, Łęctwo, 9/10, Tak oraz Rodríguez Gallery, zaprasza na eksperymentalną ekspozycję, która tchnie ducha w to, co z pozoru martwe. Będzie to duch wspólnego działania autonomicznych instytucji, przedstawiających się z innej, niespotykanej dotąd strony.

W latach 70. XX wieku On Kawara, czołowy przedstawiciel mail artu, rozsyłał do najważniejszych instytucji sztuki na świecie telegramy z tekstem „I AM STILL ALIVE”. Wystawą chcemy odwrócić sytuację i tym razem to poznańskie galerie wypowiedzą hasło w kierunku publiczności. Każda zrobi to na swój niepowtarzalny sposób, który pozwoli zwiedzającym dowiedzieć się także czegoś o sobie.

Wystawa stanowi doskonałą okazję do przedstawienia poznańskiego środowiska galeryjnego publiczności, która z niewiadomych przyczyn wciąż martwi się jego kondycją. Razem dementujemy plotki – mamy się dobrze, żyjemy i wspólnie działamy!