zwie1AKCJA SIEĆ # 1 w ramach projektu  CZARNA BANDERA / OUTSIDER ART., realizowanego w 2016 roku  przez Galerię „tak”  z: Klubo/ kawiarnią Zemsta w Poznaniu, Viva!  Polska z Warszawy , Fundacją / Galerią  Sztuczną z Warszawy, Barakiem Kultury w Poznaniu,  Spółdzielnią Dobra Robota/Kawiarnią Dobra w Poznaniu.

Działania w  ramach INWAZJI BARBARZYŃCÓW / festiwal organizowany przez Barak Kultury w Poznaniu


Wystawa w Galerii „tak” w Poznaniu, 15.04.2016. piątek, godz. 19.00.

„ ISTNIENIA / WSPÓŁISTNIA + OUTSIDER ART” + koncert Ewa Dąbrowska + Jasiek  Sajdak / BULWAMALWA, koncert na śpiew i berimbau, godz.20.00.

zwie2Wystawa o istnieniu i współistnieniu w świecie nas wszystkich, ludzi, zwierząt i roślin, myśli… O    odpowiedzialnym i myślącym współbycie w żyjącym kosmosie/uniwersum. O tym, że patrzymy, czujemy i myślimy a zatem świadomie uczestniczymy w życiu. Takimi myślicielami, geniuszami obserwacji, nadwrażliwcami są artbrutowcy.  Ta wystawa odsłania ich prace, głównie  przedstawienia/portrety współuczestników naszego ziemskiego uniwersum- zwierząt. Zobaczycie doskonałe prace, pełne czujnego oka, wyławiającego czasami cechy dominujące zwierząt, w których dowcip idzie w parze z świetnym rysunkiem i  kreską.  Artbrutowcy: Przemek Kiebzak, Magda Zielazna z galerii „tak” a także Sabine Munch z atelier hpca z Niemiec. W wystawie wezmą udział także dwie artystki mainstreamowe : Małgorzata Gurowska i Anna Siekierska, obie prezentujące prace o obecności zwierząt w naszym codziennym środowisku.

Wystawa usytuowana wewnętrznie /patrz wyżej /  i zewnętrznie / w sieci = „Inwazja barbarzyńców” , „Fundacja Sztuczna”, „Viva Polska”, „Zemsta”, „Dobra”, galeria „tak”  jako głęboki przekaz  o WSPÓŁODCZUWANIU / EMAPTII  żyjących istnień  i

GŁOS W OBRONIE PRAW świata,  zwierząt, ptaków.

Nie myślisz / Nie czujesz ? = to co robisz właściwie w życiu ?


Kawiarnia Dobra – piątek 15.04. 2016, godz. 17.00. spotkanie edukacyjne „ISTNIENIA/ WSPÓLISTNIENIA / ZWIERZĘTA +  OUTSIDER ART ”

Opowieść + mini wizualne klipy o artbrutowcach, nadwrażliwcach, ideowcach, pacyfistach,  piewcach eco idei.

Kim są outsiderzy ? Jak żyją ? Skąd tak wielka ilość przedstawień zwierząt w ich pracach ?

O kim opowiemy ? Dowiecie się o nich : Hans Krusi, Bill Traylor, Neck Chand, Domsic Janko, Guydo, Ramirez Martin, Helen Smith, Tschirtner Oswaldt, Pepe Vign, Kamlander Franz, Gablek Franz, Horacek Rudolf, Hermandez Miguel, Schroder-Sonnestern, Louis Wain, Gottfried Mind, Kamante Gatura, Maria Prymaczenko, Maria Ryazanowa, Johann Fischer, Josep Baque, William Hawkins, Gaston Duf, Johann Gerber, Johann Knupfer, Josef Bachler, Gaston Savoy  Friedrich, Stanisław Zagajewski.

Na kogo wypadnie na tego bęc XXX – opowieść w paru odsłonach, za każdym razem dotknie innego twórcy.

Zapraszamy na pierwszą pogadankę o zwierzętach,  ideach życia, współistnienia, bycia poza… poza czym ? Spotkanie z udziałem Małgośki Szaefer i Rafała Jęczmyka


Klubo/Księgania Zemsta – 16.04.2016, sobota 19.00. wystawa Małgorzaty Gurowskiej

„OPTYMALIZACJA ”, animacja w technice po-klatkowej,  seria obrazów,  które są  przedstawieniami zwierząt opartymi o anatomię, w skali 1:1,  o wymiarach typowych dla poszczególnych gatunków.

Każde zwierzę układane jest tak, by ostatecznie zmieściło się w jednym metrze kwadratowym. Zostaje upchane, symbolicznie zoptymalizowane- to termin z zakresu ekonomii określający metodę wyznaczania najlepszego (optymalnego) rozwiązania z punktu widzenia określonego kryterium jakości (np. kosztu, zysku, wydajności). Poszczególne obrazy Optymalizacji następują po sobie co sekundę. Ma to charakter symboliczny, bo w każdej sekundzie zabija się na potrzeby konsumenckie około 1775 zwierząt na świecie. Liczba ta nie uwzględnia zwierząt morskich.

 


Projekt CZARNA BANDERA / OUTSIDER ART  został dofinansowany przez wydział Kultury Miasta Poznania.

 Siłą przekazu nazwy CZARNA BANDERA / OUTSIDER ART chcemy włączyć WAS w MYŚLENIE o outsider art i URUCHOMIĆ  alternatywną siatkę kontaktów, podobną pirackim XVII – wiecznym, niezależnym sieciom, służącym wymianie usług.  Jednocześnie wdzierając się w obszar sztuki głównego nurtu, dokonując „pirackiego podboju”, chcemy aby outsider art chce pozostało w autonomii wobec mainstreamu.

 

Więcej patrz zakładka na naszej stronie   ART. BRUT / OUTSIDER ART./ IDEA